999 rezultate për

tomislav

Incident i turpshëm diplomatik, Nikoliç ringjall idenë e "Serbisë së Madhe" Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç duket se e ka të vështirë të heqë dorë nga ideja e "Serbisë së Madhe". Me rast
Jeremiq kandidat për Sekretar të Përgjithshëm të OKB-së Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë Vuk Jeremeq vitin e ardhshëm planifikon të kandidojë për postin e Sekretari
Gjukanoviq në Serbi pas dhjetë vjetësh Pas dhjetë vjetësh kryeministri malazez Milo Gjukanoviq viziton në 20 shtator Beogradin. Sipas mediave të Beogradit, g
Blatter-Serbisë: Kosova të pranohet në FIFA Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter zhvilloi një vizitë në Serbi pas presionit të Kosovës për të luajtur në arenën ndërkom
U emëruan shefat e rinj në 12 komunat paralele Serbia ditën e djeshme ka emëruar në 12 komunat "paralele serbe" kryetarët e rinj dhe këshillat e përkohshme komunale. K
S'ka ftesë për Kosovën Në samitin e 16-të shefave të shteteve dhe qeverive të vendeve pjesëmarrëse në Procesin e Bashkëpunimit në Evropën Jugli
Nikoliq shkarkon ambasadorin serb në Shkup Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq ka larguar nga detyra ambasadorin serb në Maqedoni Tomislav Gjurin.Vendimi për rev
Kurti: Serbët jo rastësisht në Kumanovë Lideri i lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti, ka komentuar manifestimin e djeshëm të autoriteteve të Serbisë në Kumanov
Tomislav Nikoliç viziton Shkupin Presidenti i Republikës së Serbisë Tomisllav Nikoliç nis vizitën e tij zyrtare, dy-ditore në Republiklën e Maqedonisë me
Strasburgu dënon qeverinë dhe Haraçinën Më shumë se 12 mijë euro ose 750 mijë denarë duhet ti paguajë Komuna e Haraçinës dhe shteti i Maqedonisë si kompensim pë
Serbi, koalicion ultra-nacionalistësh Kreu i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj është shprehur për koalicionin mes Nikoliç dhe Daçiç, si një strukturë politi
Tomislav Nikoliç, president i ri i Serbisë Tomislav Nikoliç është zgjedhur kryetar i ri i Serbisë, pasi pak më parë edhe rivali i tij në zgjedhje Boris Tadiç ka pë
Tadiç dhe Nikoliç në balotazh Partia e Boris Tadiçit ka marrë 26,6 për qind të votave ndërsa ajo e Tomislav Nikoliçit 25,2 për qind në zgjedhjet parl
Serbi, 11 kandidatë për president Në mesnatë përfundoi afati i regjistrimit të kandidatëve që do të garojnë më 6 maj në zgjedhjet presidenciale në Serbi.
Të respektojmë marrëveshjet me Kosovën Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç ka porositur liderin e opozitës, Tomislav Nikoliç, se marrëveshjet e arritura me Ko
Partia e Tadiçit dhe ajo e Nikoliçit “zihen” për Kosovën Partia Demokratike e presidentit serb, Boris Tadiç, anashkalimin e Partisë Përparimtare të Tomislav Nikolicit për ta bër