FORMACIONET / Në “Bernabeu” vendoset finalisti i dytë, Ancelotti dhe Tuchel vendosin për titullarët

Real Madrid do të luajë përballë Bayern Munich, gjysmëfinalen e dytë të Champions League.

Sfida e parë ka përfunduar në barazim 2-2, teksa sonte, duke filluar nga ora 21:00, në “Bernabeu” do të vendoset finalisiti i dytë pas Borussia Dortmund.

Tashmë dy trajnerët, si Carlo Ancelotti ashtu dhe gjermani, Thomas Tuchel kanë vendosur për lojtarët që do të hedhin në fushë që nga minuta e parë e kësaj supersfide.

Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të Real Madrid – Bayern Munich.

FORMACIONET ZYRTARE:

Real Madrid (4-4-2): Lunin; Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy; Valverde, Tchouameni, Kroos, Rodrygo; Bellingham, Vinicius Jr.

Bayern Munich (4-2-3-1): Neuer; Kimmich, De Ligt, Dier, Mazraoui; Laimer, Pavlovic; Musiala, Sane, Gnabry; Kane.