VIDEO / Schlotterbeck pësoi një rrëzim brutal gjatë festës për kalimin në finalen e Championsit

Mbrojtësi i Dortmundit, Nico Schlotterbeck u rrëzua keq teksa festonte arritjen e klubit në finalen e Ligës së Kampionëve – por për fat gjermani u duk se u largua i palënduar teksa qeshi nga rënia.

Skuadra e Bundesligës realizoi një fitore të jashtëzakonshme ndaj PSG-së, duke siguruar një fitore të përgjithshme 2-0 në të dy ndeshjet, ndërsa skuadra mbajti portën e paprekur në shtëpi dhe në udhëtim.

Lojtarët u panë duke kërcyer lart e poshtë në një podium drejt skajit të fushës dhe një Schlotterbeck i emocionuar u pa duke iu afruar shokëve të tij të skuadrës ndërsa përpiqej të bashkohej me ta.

Por, ndërsa 24-vjeçari u përpoq të hidhej në turmë për t’u përfshirë në festime, ai humbi hapin dhe rrëshqiti – duke u rrëzuar në mënyrë të vështirë ndërsa goditi podiumin përpara se të binte në shpinë.

Schlotterbeck fillimisht dukej me dhimbje përpara se të ngrihej në këmbë nga shoku i skuadrës dhe ish-ylli i Liverpoolit, Emre Can. /Telegrafi/