Sandro Tonali shihet në një kantier, gjersa është duke vuajtur dënimin për shkeljet e rregullave të basteve

Ylli i Newcastle United, Sandro Tonali është parë duke mbajtur një kapele dhe një xhaketë kundër rrezikshmërisë në punë, ndërsa ai vazhdon të vuajë një ndalim për shkeljen e rregullave të lojërave të fatit.

Italiani aktualisht po vuan dënimin me 10 muaj dhe nuk ka luajtur asnjë ndeshje që nga tetori. Ai iu bashkua Newcastle vetëm verën e kaluar në një lëvizje prej 60 milionë euro nga Milani, por shpejt u godit nga një ndalim nga Federata Italiane e Futbollit.

Javën e kaluar, futbollisti italian u dënua me dy muaj nga federata angleze, megjithëse ky është pezulluar për dy vjet.

Ai gjithashtu është gjobitur me 20,000 euro gjobë dhe i është dhënë një paralajmërim për sjelljen e tij.

Ky ndalim do të aktivizohet vetëm nëse ai shkel sërish rregullat e FA të basteve. Tonali lejohet të stërvitet, por nuk mund të luajë asnjë ndeshje deri në sezonin e ardhshëm.

Mesfushori duket se po merr një qasje të re për të mbushur kohën e tij, duke punuar së bashku me stafin e inxhinierëve Shepherd Offshore.

Ai u fotografua duke veshur një kapele të fortë dhe një xhaketë.

Tonali ka bërë një ulje page ndërsa mbetet i pezulluar nga ndeshjet. Dhe trajneri i Magpies, Eddie Howe zbuloi se ishte një vendim që u mor vetëm nga italiani. /Telegrafi/


Shtuar 8.05.2024 21:43