999 rezultate për

rrit

Maqedonia ndalon importin e mishit nga Serbia Agjencia maqedonase për Ushqimin dhe Veterinarinë (AUV) ndaloi sot importin e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij
Shqiptarët po ikin nga sytë këmbët: Rritet numri i emigrantëve ilegalë në BE Numri i emigrantëve ileaglë shqiptarë shënoi rritje gjatë vitit 2018 në shtetin fqinj, duke u renditur si vendi i dytë m
Shatërvani 200 mijë euro është tharë nga mungesa e ujit (VIDEO) Bashkia e Vlorës inauguroi me nxitim një shatërvan përballë stadiumit “Flamurtari”, vetëm pak ditë para zgjedhjeve vendo
Shefja i kërkon seks, veprimi i burrit habiti të gjithë Ndonjëherë të jesh i pashëm të fut në telashe. Kështu një agjent pasurish të patundshme ka bërë një deklaratë që i ka
Vijon rritja e temperaturave, si do të jetë moti sot Nga dita e sotme e deri nesër, moti në vend do të jetë shumë i nxehtë.Sipas parashikimeve të bëra, temperaturat në zona
Detaje tronditëse nga plagosja e kushëririt të Ervis Martinajt, pak pas sherrit i vihet flaka makinës luksoze Mbrëmjen e djeshme u plagos me armë zjarri kushëriri i Ervis Martinaj, Edon Martinaj në lagjen numër 1 të qytetit të Laç
Punime në kulmin e sezonit, irritohen qytetarët në Durrës Një ditë nëpër rrugët e Durrësit do të thotë mes pluhurit. Punimet paralel në dy destinacionet kryesore siç është buleva
Me bikini minimaliste, Françeska Jaçe i bënë "zbor" motorrit të ujit (VIDEO) Françeska Jaçe, ish-konkurrentja e “Big Brother” është shumë aktive në rrjetet e saj sociale. Ajo ndan me fansat e s
10 arsye pse djemtë pëlqejnë vajza më të mëdha në moshë Një studim i fundit ka zbuluar se meshkujve të moshave 20 – 29 vjeç u pëlqen të frekuentojnë femra më të mëdha në moshë.
Të gjithë kundër Gjykatës Administrative për malin e Tomorrit Disa ditë pas zbardhjes së vendimit të gjykatës Administrative, që refuzoi vendimin e Këshillit të Ministrave për shpall
Pas sherrit në Top , Arbana Osmani tregon ku do ta shohim sezonin e ri (FOTO LAJM) Në muajin mars të këtij viti u përfol për një largim të mundshëm të moderatores Arbana Osmani nga “Top Channel”. U pë
Joseph: Zgjedhjet në Kosovë janë edhe referendum për “shkëmbim të territoreve” Zgjedhjet në Kosovë do të jenë pjesërisht edhe referendum për disa çështje siç është “shkëmbimi i territoreve”, ka thënë
E përditshmja franceze: Coutinho ka arritur marrëveshje me Arsenal Sipas gazetës së njohur franceze L’Equipe, Philippe Coutinho është blerja e fundit e Arsenalit. Raportohet se Barcelo
Berisha thotë "Mirëmëngjes" me këtë foto (FOTO LAJM) Ish kryeministri Sali Berisha mëngjesin e sotëm e ka nisur duke publikuar një foto të vjetër të kryeministrit aktual Edi
U zunë për një kalë, ky është viktima i sherrit në Vlorë Dy dit më parë Vlora është tronditur nga breshëri plumbash, ku si pasojë mbetën 1 i vdekur dhe dy të plagosur. E gjit
Alarmohet Europa, rrikthehet gripi i derrit Më shumë se 120 mijë derra janë therur në Bullgari në përpjekje për të kufizuar numrin e rasteve të gripit të derrit. Nj
Maqedoni, rritet çmimi i naftës Çmimi me pakicë i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri prej nesër do të rritet për 0,50 denarë për litër, ndër
Forca të shumta policie dhe dhjetra protestues, çfarë po ndodh në Malin e Tomorrit (FOTO LAJM) Forca të shumta policie dhe dhjetra protestues janë ngritur në Malin e Tomorrit. Protestuesit vijnë nga firmat e nxjerrj
Flakët mbulojnë Gjirin e Lalzit, digjen 5 makina e një banesë (VIDEO) Një zjarr i madh ka rënë pak më parë në Gjirin e Lalzit. Si pasojë e zjarrit janë djegur 5 makina dhe një banesë. Fat
"Mos ma prek Tomorrin", banorët e Baratit në protestë kundër vendimit të Gjykatës Banorët e Beratit u ngritën në protestë kundër vendimit të gjykatës që rrëzoi VKM-në e qeverisë, për zgjerimin e hapësir