999 rezultate për

nenkryetari

Nënkryetari i KMSH-së takohet me kreun e Muslim World League Krerët e KMSH-së, të përfaqësuar nga nënkryetari i saj, z. Gazmend Aga, pas mbarimit të ritualit të Haxhit, kanë zhvill
Nënkryetari i APKE-së viziton Shkupin Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanoski do të takohet sot në Shkup me nënkryetarin e Asambles
Dialogu, delagacioni i Parlamentit Evropian viziton Kosovën Një delagacion Parlamentit Evropian pritet të arrijë sot për vizitë në Kosovë. Raportuesi Special i Parlamentit Evropian
Mbledhja e KQZ, Denar Biba zgjidhet nënkryetar UPDATE - Anëtarët e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, në mbledhjen e parë me 6 vota pro kanë votuar për Denar Bibën si n
Limaj dhe Krasniqi kërkojnë llogari nga Thaçi Partia Demokratike e Kosovës shumë shpejt mund të ndahet në dysh. Dy njerëzit më të fuqishëm të saj, pas kryetarit të pa
Qeveria rrit pagat krerëve të bashkive Qeveria vendosi në mbledhjen e radhës te enjten për të rritur pagat e drejtuesve të lartë të njësive vendore. Kryeminist
Elvis Cefa, nënkryetari i ri i KLD-së Me votim unanim, Këshilli i Lartë i Drejtësisë gjatë mbledhjes së sotme nën drejtimin e Presidenti dhe kreut të KLD, Buj
Mblidhet Këshilli i Lartë i Drejtësisë Update - Ka nisur mbledhja e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, e cila për herë të parë kryesohet nga Presidenti i ri i R
LSDM: Recesioni po rrezikon Maqedoninë Kryeministri Nikolla Gruevski po shmanget të tregojë se ç’ndodhi me ekonominë e vendit nga zgjedhjet e kaluara e këndej,
Reformat të përmbyllen në 6 gusht Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar nga klasa politike që të arrijë konsensus edhe për dy çështjet e mbetura ende
Prezantohet nënkryetari i ri i Bashkisë së Tiranës Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulëzim Basha ka prezantuar sot nënkryetarin e ri të kësaj bshkie Petrit Vasili. Kreu i b
PR e pakënaqur me koalicionin me PD Drejtuesit e Partisë Republikane kanë shfaqur pakënaqësira në lidhje me kalicionin me maxhorancën. Një prej cështjeve kr
Topi: Nënkryetari i KLD zgjidhet nga Presidenti Presidenti i Republikës Bamir Topi deklaroi se zgjedhja e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë është kompete
“Shkarkohet” nënkryetari i KLD Kreshnik Spahiu Me 8 vota pro dhe 6 vota kundër antarët e KLD-së votuan pro dorëheqjes së Kreshnik Spahiut duke rrëzuar kërkesën e minis
Kreshnik Spahiu jep dorëheqjen UPDATE- Nënkryetari i KLD, Kreshnik Spahiu nuk ka pritur vendimin e komisionit hetimor për shkarkimin e tij nga posti i
Incidentet orkestrohen nga Qeveria Komisari për pakica i OSBE-së, Knut Vollebaek, ka takuar delegacionin e PDSH-së të kryesuar nga nënkryetari dhe deputeti
Spahiu letër Topallit: Po më mohoni të drejtën e fjalës Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu nëpërmjet një letre të dërguar në Kuvend ka kërkuar që të
Ngritja e komisionit, Spahiu: Do ti drejtohem Gjykatës Kushtetuese Pas largimit të nënkryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu nga komisioni i ligjeve nëpërmjet një konference për shtyp ai ësh
Komisioni i Ligjeve, Spahiu nxirret nga mbledhja Raportimi i nënkryetarit të KLD-së Kreshnik Spahiu në Komisionin e Ligjeve nuk ka zgjatur shumë pasi është larguar nga m
Shkarkimi i Spahiut, mblidhet Komisioni i Ligjeve Komisioni i Ligjeve mblidhet sot për ngritjen e komisionit hetimor për punën e nënkryetarit të KLD-së, Kreshnik Spahiu.