999 rezultate për

nellie

Hyri në çmendinë dhe ndryshoi Amerikën, gazetarja që mposhti "botën e meshkujve" (FOTO LAJM) Sot, nuk ka statusin e një ylli, por Nellie Bly ka pasur një rol të jashtëzakonshëm në zhvillimin e shoqërisë. Në gjy
Ky është Pitbulli hero që iu hodh gjarprit vdekjeprurës për ta shpëtuar pronaren Një pitbull i quajtur Nellie ka shpëtuar pronaren e tij nga kafshimi i një gjarpri me zile. Nellie, e cila u adoptua
Historia e pabesueshme e vajzës që ra rrotull botës, në më pak se 80 ditë Ajo, Nellie Bly, e lindur në Pensilvani në 5 maj 1864 me emrin Elizabeth Jane Cochran nuk kishte nevojë për Zhyl Vernin