999 rezultate për

kombetare

Rama i bindet Erdoganit, shkel konventat ndërkombëtare dhe i çon "haraçin" në Stamboll Akoma nuk është harruar tërmeti i frikshëm që tronditi Shqipërinë me 26 nëntor dhe që mori 51 jetë. Në këto ditë të acar
Shqipëria miqësore me kombëtaren e njohur europiane në 30 mars “Skuadra kombëtare e futbollit, e drejtuar nga trajneri Edoardo Reja, do të zhvillojë një ndeshje miqësore me Slloveninë
Lamtumirë Holandë, vendi evropian ndryshon emrin Që nga 1 janari, Holanda nuk do të ketë më këtë emër, por "Netherland". Sipas mediave të huaja, qeveria e Holandës in
Shqiptarët të lirë të ngrenë flamurin Kombëtar në Malin e Zi, reagon Meta Ka reaguar edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta, lidhur me miratimin në Kuvendin e Malit të Zi, për t’ju garantuar pak
Kapiteni i Kombëtares feston Krishtlindjet në Finlandë (FOTO LAJM) Në Serie A kanë nisur pushimet e festave të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri, teksa lojtarët e klubeve italiane janë shpërn
Media gjermane: Rama si Vuçiç, nuk e ka mbështetjen e ndërkombëtarëve Në vitin 2019 u shemb një politikë 20-vjeçare e Evropës ndaj Ballkanit. 2020 duhej të ishte viti i pastrimit të rrënojav
16 vjet krenari dhe kontribut për Kombëtaren shqiptare, ditë historike për "Tifozat Kuq e Zi" Ngjyrat kuqezi nuk do të përhapeshin aq shumë në mbarë Europën po të mos ishte tifogrupi i famshëm i kombëtares së Shqip
FRANCË/ Protestuesit përleshen me policinë Protestuesit francezë dhe policia u përleshën të hënën në stacionin e trenave Gare de Lyon të Parisit, ndërsa një grevë
Kjo është vlera totale e Kombëtares Thomas Strakosha është lojtari më i shtrenjtë në Kombëtaren shqiptare. Prej disa kohësh gardiani i portës së Lacios ka f
Skuadrat e Milanos në garë për talentin e Kombëtares tonë Milan-Inter, derbi për talentin e kombëtares shqiptare Marash Kumbulla është në qendër të vëmendjes. Në Itali raporto
Ndahet nga jeta ish-kampioni i botës me kombëtaren e Anglisë Është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare ish-kampioni i botës me kombëtaren e Anglisë, Martin Peters. Peters ndërroi
Klevis Balliu thirrje publike Kosovës: Shpalleni “non grata” Ramën Klevis Balliu ka reaguar lidhur me vizitën e Presidentit të Serbisë sot në Tiranë. Balliu e cilëson atë si një “akt t
E konfirmon agjenti, Kumbulla drejt gjigantit italian Thashethemet e merkatos në këto ditë janë të shumta. Një prej tyre është edhe e ardhmja e mbrojtësit të kombëtares sh
Çfarë?! Rama bie ndesh më kërkesën e tij për "Antishpifjen", mësoni veprimin e tij në Kuvend Ditën e djeshme në Kuvendin e Shqipërisë u votua dhe miratua ligji i ri për paketën “Anti-shpifje” të shumë kritikuar br
Lojtarët e Kombëtares bëhen bashkë, drekës i bashkohet dhe Ylli Shameti (FOTO LAJM) Dy lojtarët e Kombëtares shqiptare Gentian Selmani dhe Sokol Cikalleshi kanë gjetur kohën të drekojnë së bashkur në qyte
ZYRTARE/ Mbrojtësi i Kombëtares transferohet te ekipi hungarez Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Hysen Memolla ka hedhur një tjetër hap në karrierën e tij. 27-vjeçari është largua
Kjo është pozita e Kombëtares në rënditjen e FIFA-s Shqipëria nuk ka asnjë ndryshim në rënditjen e saj në FIFA, pasi që prap rënditet në vendin e 66-të. Kjo është edhe p
Shuplakë e fortë për Ramën nga ndërkombëtarët: Dënojmë ndryshimet në ligjin mbi median! Qendra Eurpiane për Lirinë e Medias ka reaguar ashpër pas votimit në Kuvend për paketën "Anti Shpifje" e cila dëmton lir
Meta reagon për paketën anti-shpifje: Mjaft me rekordet negative ndërkombëtare Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar para pak minutash për paketën anti-shpifje. Përmes një postimi në "Faceboo
Berisha për paketën anti-shpifje të Ramës: Emergjencë kombëtare, është xhelat i fjalës së lirë I pranishëm në Aktivitetin e përvitshëm të Akademisë Politike, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të as