Ancelotti ka ardhur me një rol të ri për Hazard, ky është një shans gjigant për Eden

Sipas Diario AS, Carlo Ancelotti gjeti rolin e duhur për Eden Hazard në Real Madrid.

“Ancelotti dëshiron të përdorë Hazardin si nëntë të rremë kur Benzema nuk mund të luajë ose është duke pushuar”.

Stafi i Ancelottit dëshiron të lehtësojë ngarkesën e Benzemas me Kupën e Botës në mes të sezonit. Përveç kësaj, Vinicius tashmë po luan mirë në pozicionin më të njohur të krahut të majtë për belgun.

Hazard luajti vetëm 903 minuta në të gjitha garat për Real Madridin sezonin e kaluar, duke shënuar një gol dhe duke dhënë dy asistime. Megjithatë, madrilenët nuk do të ndahen ende me belgun, transferimi i të cilit i kushtoi klubit 115 milionë euro. /albeu.com/

Shtuar 2.07.2022 16:44