Kryebashkiaku i Kievit paralajmëron: Qëndroni vigjilentë

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko, ka paralajmëruar banorët e qytetit të qëndrojnë vigjilentë pas grevës së sotme në qytet.

Një person ka mbetur i vdekur dhe pesë të tjerë jaqnë plagosur pas një goditjeje me raketa nga trupat ruse në një pallat në kryeqytet.

Klitschko u tha njerëzve që të ndiqnin rregullat bazë të sigurisë dhe të shkonin në një strehë gjatë një paralajmërimi të sirenës për sulm ajror.

“Rusia dëshiron të mbjell panik dhe dëshpërim”, shkroi ai në Telegram.

Një person ka mbetur i vdekur dhe pesë të tjerë janë plagosur pas një goditjeje me raketa nga trupat ruse në një pallat në kryeqytet./albeu.com