A po përgatitet Serbia të njohë Kosovën? Si përgjigjet Vuçiç

Pavarësisht të gjitha bisedimeve, marrëveshjeve dhe ndërhyrjes së ndërkombëtarëve (SHBA dhe BE), Serbia nuk do që ta njohë Kosovën.

I pyetur nga nëse Serbia po përgatitej për njohjen e Kosoës, Presidenti serb Aleksandër Vuçiç u përgjigj me një fjali të vetme.

“Jo! Shkurt dhe qartë”, ka thënë ai i prerë.

Këtë deklaratë Vuçiç e bëri në një intervistë për gazetën “Novosti”, duke folur për temat më aktuale ekonomike dhe politike dhe qëndrimin e Serbisë, thotë se më së shumti është i shqetësuar për situatën në rajon dhe presionet e jashtme./albeu.com


Shtuar 31.12.2021 10:45