Dhunohet keq roja i një karburanti në Bulqizë, autorët marrin regjistruesin e kamerave të sigurisë dhe largohen

Një roje i një karburanti në Bulqizë është dhunuar nga persona të paidentifikuar. Personat, pasi e kanë dhunuar, kanë marrë dvd e regjistrimit të kamerës së sigurisë dhe janë larguar.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e tyre, ndërsa roja ndodhet në spital ku po merr ndihmë mjekësore.

Njoftimi i policisë:

Bulqizë/informacion paraprak

Rreth orës 04.30, në hyrje të qytetit të Bulqizës, nga persona të paidentifikuar  është goditur me grushta për motive të dobëta shtetasi  N. U., 57 vjeç, që ishte roje në një pikë  karburanti, i cili është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Personat ende të pa identifikuar kanë marrë vetëm dvd e rregjistrimit të  kamerës së sigurisë dhe janë larguar.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punohet për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e personave./albeu.com


Shtuar 31.12.2021 10:34