999 rezultate për

psikologjike

Burri kërkon ndihmë në policinë e Lezhës pasi e dhunonte gruaja Një 52 vjeçar në qytetin e Lezhës i është drejtuar policisë për mbrojtje të menjëhershme, pasi gruaja e tij prej kohësh
Nëna çon në polici djalin, pasi tentoi ta godiste me thikë Një 50 vjeçare ka denoncuar në polici djalin e saj, pasi ka tentuar ta godiste me thikë, ndërsa kanë qënë tek të afërmit
Vihet në pranga pas dhunës së ushtruar mbi gruan dhe nënën Ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike mbi gruan dhe nënën, e ndërsa tashmë uniformat blu e kanë arrestuar. Ky rast është
Gruaja padit burrin se e dhunonte, merret në mbrojtje nga policia Teksa ndodhen në proces divorci, një 31 vjeçare është marrë në mbrojtje nga policia pasi bashkëshorti i saj ushtronte dh
Dhunonte gruan dhe djalin, policia prangos 56 vjeçarin Një grua e cila dhuhohej vazhdimisht nga bashkëshorti i saj e ka denoncuar në polici, e ku me të i është bashkuar edhe d
Mbyll gruan në shtëpi, 32 vjeçarja ankohet në polici Burri i saj ishte xheloz, ndaj nuk e lejonte të dilte nga shtëpia. Teksa nuk përballonte dot këtë jetesë, një 32 vjeçare
72 vjeçarja kërkon ndihmë në polici, e dhunonte nusja e djalit Një 72 vjeçare është drejtuar drejt rajonit të policisë, pasi nusja e saj 27 vjeçare, ushtronte mbi të dhunë psikologjik
Divorci i prindërve shkatërroi Irisin Divorcimi i prindërve dhe problemet familjarë, duket se kanë qenë arsyet që çuan në rëndimin e gjendjes psikologjike të
Cigarja, shkaktarja kryesore e çrregullimeve psikologjike Braktisja e pirjes së cigares, nuk përmison vetëm shëndetin fizik, por edhe atë mendor, pasi redukton stresin dhe ankthi
Truprojat Idrizit dhunojnë fotoreporterin e ATSH-së Fotoreporteri i ATSH-së në Gjirokastër Telnis Skuqi përmes statusitit të tij në Facebook ka denoncuar dhunën psikologjik
Varësia ndaj "Facebook" sjell probleme psikologjike “Facebook” dhe rrjetet e tjera shoqërore mund t’ju çmendin, shprehen shkencëtarët izraelitë. Kërkuesit e Universitetit t
Gjyqi ndaj Xhakjas, rrëzohet kërkesa për gjykim të shkurtuar Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën e Ilir Xhakjas për gjykim të shkurtuar, duke bërë që i akuzuari si autor
Ronaldo: Triumfuam në kampionatin më të vështirë në botë Kristiano Ronaldo po shijon pushimet e tij në Tailandë, ndërsa në një intervistë për mediat vendase e ka cilësuar trium
Bayern, miqësore luksi me Hollandën Dy ditë pas humbjes së finales kundër Chelsea, Bayern Munchen ndihet i dërmuar nga ana psikologjike. Vitin e kaluar klub
Vlorë, vetëhelmohet 78-vjeçarja Një 78-vjeçare nga qyteti i Vlorës i ka dhënë fund jetës së saj duke u helmuar me fotoksinë ndërsa ajo është gjetur e pa
14 vjeçarja shqiptare i vë flakën vetes Një vajzë 14 vjeçare me kombësi shqiptare i ka vënë sot flakën vetes dhe po lufton për jetën në këto momente. Mediat
Video lojërat shkaktojnë probleme psikologjike Shumë persona të cilët luajnë video lojëra ngatërrojnë botën virtuale me atë reale dhe shpesh përpiqen të përdorin ekspe
Dhuna psikologjike ndaj fëmijëve, njësoj si e rrahura Keqtrajtimet më të mëdha i pësojnë të miturit, që mbijetojnë në vatrat e konfliktev në vende të ndryshme të botës. Studi
Rooney: Jam vetëm një njeri Sulmuesi anglez,Wayne Rooney, ka thënë se ka besim se shumë shpejt do ti kthehet forma e tij shumë e mirë, pas një filli