“The last dance”, Valentino Rossi garon sot për herë të fundit (FOTO LAJM)

Epokës së Rossit i erdhi fundi, sot ai do të garojë për herë të fundit në Moto GP.

42-vjeçari do të “parkojë” motorin e tij pas garës së sotme duke u tërhequr nga garat kompetitive.

Shumë shikues do të ndodhen pranë pistës së garës për të përshëndetur e duartrokitur “Doktorin”.

9 herë kampioni i botës ka marrë edhe një dhuratë nga kolegu i tij Luca Marini, një motor të verdhë ku mbi të shkruhej “Grazie Vale”./albeu.com

 

Lloji i veçantë për tre biçikletat e ekipit Sky VR46, i cili midis garave Moto2 me Bezzecchi dhe Vietti dhe atij të MotoGP të Luca Marini i kushton një falenderim të veçantë Valentino Rossi-t në funksion të garës së fundit italiane të "Doctor". Një motor krejtësisht i verdhë dhe një "Grazie Vale" gjigande, një liver i mrekullueshëm i shoqëruar gjithashtu me kostume speciale për nder të nëntë herë kampionit botëror. <br /> <br />


Shtuar 24.10.2021 13:50