Super ndeshja e Premier League, Licester City – Manchester City: Formacionet zyrtare

Leicester City do të ndeshet me liderin e tabelës, Manchester Cityn në kudadër të javes së 30-të të Premierligës.

Manchester City kërkon të mbajë distancën edhe pse është larg vendot të dytë, Man Utd me 14 pikë diferencë.

Leicesteri qëndron në vendin e tretë me 56 pikë, për “The Foxes” do mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm.

Under, Harvey Barnes dhe Justin janë jashtë kësaj ndeshje, ndërsa tek City nuk ka mungesa.

Formacionet zyrtare:

Leicester City: Schmeichel, Fofana, Evans, Amarty, Albrighton, Ndidi, Tielemans, Castagne, Perez, Ihenacho, Vardy.

Manchester City: Ederson, Walker, Dias, Laporte, Mendy, Fernandinho (C), Rodrigo, Mahrez, De Bruyne, Jesus, Aguero


Shtuar 3.04.2021 17:35