“Lumë” golash, Napoli ai del të mposhtë Crotonen (VIDEO)

Skuadra e Napolit arriti një fitore të vështirë në kuadër të javes së 29-të të Serie A.

Napoletanët si duket janë rikthyer rezultateve pozitive.

Fillimisht, ishte kapiteni Lorenzo Insigne i cili zhbllokoi rezultatin në min (19’), i ndjekur nga Victor Osimhen në min (22’).

Crotone arriti të shënojë menjëherë, Simy shënoi në min (25’).

Por, Mertens u përkujdes të shënojë dhe të dërgojë skuadrën e tij me qetësi në pushimin e pjesës së parë.

Belgu shënoi në min (34’). Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e Napolit.

Në pjesën e dytë, Crotone ishte tejet e rrzikshme.

Simy shënoi golin e dytë personal në min (48’) i ndjekur nga Messias në min (59’) i cili barazoi rezultatin në 3-3.

Heroi i ndeshjes ishte, Di Lorenzo, i cili pas një asistimi të Elmas, shënoi në min (72’) për të arkëtuar pikët e plota.

Rezultati përfundimtar, Napoli 4-3 Crotone.

Tani, Napoli mban pozitën e katërt me 56 pikë, ndërsa Crotone është në pozitën e fundit me 15 pikë.


Shtuar 3.04.2021 17:08