Simeone me dhimbje “koke”, konfirmohet dëmtimi i Suarez

Atletico Madrid ka konfirmuar se sulmuesi Luis Suarez ka pësuar lëndim.

Gjatë stërvitjes së sotme te “Los Rijoblancos”, uruguaiani pësoi lëndim muskulor.

Komunikata e plotë e Atleticos:

“Luis Suarez pësoi lëndim muskulor në këmbën e majtë. Lojtari ynë u ndje i shqetësuar gjatë stërvitjes dhe pas testeve të bëra nga klubi mjekësor u konfirmua i lëndimi i uruguaianit”, shkruhet në komunikatë.

Ky lëndim është vërtet lajm i tmerrshëm për Atleticon sidomos tani që është duke afruar fundi i sezonit.


Shtuar 7.04.2021 14:35