Rama nuk i ndahet Metës për Rinasin: Do të bësh grusht shteti, por harroje!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta.

‘Ilir, dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë ujë! Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit!

T’i harrosh të dyja!’- shkruan Rama.


Shtuar 7.04.2021 14:38