Mbyllet pjesa e parë, Kroacia dhe Rusia në barazim

Pjesa e parë midis Kroacisë dhe Rusisë është mbyllur në barazimin 0-0.

Momentalisht Rusia mbanë vendin e parë në grup me 23 pikë ndërsa Kroacia vendin e dytë me 21 pikë. Barazimi favorizon ekipin e Rusisë ndërsa Kroacisë i duhet me patjetër një fitore për të marrë kreun e grupit dhe për të siguruar kualifikimin.

Kroacia ka dominuar totalisht në pjesën e parë por nuk ka gjetur dot golin./h.ll/albeu.com


Shtuar 14.11.2021 15:54