Mbyllen 8 sfidat e para në Europa League, befasohen Napoli dhe Leicester (VIDEO)

Janë mbyllur 8 sfidat e luajtura për Ligën e Europës, ku spikat humbja në shtëpi e Napolit 1-2 përballë Spartakut të Moskës.

Skuadra e Spaletit kaloi në avantazh që në minutë e parë të takimit me Elmas, por Mario Rui shkatërroi gjithçka duke lënë skuadrën me 10 lojtarë në minutën e 29-të. Në pjesën e dytë, rusët përmbysën gjithçka me Promes dy herë dhe Ignjatov duke marrë tre pikë mjaft të vlefshme në grup.

Në sfidën tjetër të grupit, Legia mposhti 1-0 Lestërin në një sfidë ku vetëm Lirim Kastrati luajti 20 minuta, ndërsa Muçi e Çelhaka qëndruan në stol gjatë gjithë ndeshjes.

Në sfidat e tjera, Lioni mposhti 3-0 në shtëpi Brondbin, ndërsa PSV-ja shkatërroi 1-4 në transfertë Shturmit e Grazit.

 

REZULTATET 

GRUPI A

Lion-Brondbi 0-0

Sparta e Pragës-Rejnxhërs 1-0

Hançko 29′

GRUPI B

Real Sociedad-Monako 1-1

Merino 53′ / Disasi 16′ 

Shturm Graz-PSV 1-4

Stankoviç 55’/ Sangare 32′ , Zahavi 51′ , Maks 74′, Vertesen 78′ 

 GRUPI C

Napoli-Spartaku i Moskës 2-3

Elmas 1’, Osimhen 90+4’/ Promes 55′, 90′, Ignjatov 81′ 

Legia-Lestër 1-0

Emreli 31′ 

GRUPI D

Antverp-Eintraht Frankfurt 0-1

Pacienca 90+1′ 

Fenerbaçe-Olimpiakos 0-3

Soares 6’, Masuras 63′, 68′ 


Shtuar 30.09.2021 20:56