Juventus në kërkim të golit, piketon dy “bombera”

Juventus këtë sezon, që pas largimit të CR7, është duke e vuajtur gjetjen e golit.

Sulmuesit e Juves kanë shënuar deri më tani për këtë sezon vetëm 9 gola, një shifër tejë shqetësuese.

Sipas “TuttoSport”, Juventus ka piketuar Cavanin dhe Icardin. Sulmuesi i Manchester United duket se nuk ka më vend për të si titullar kështu që është duke parë një mundësi largimi. Gjithashtu rikthehet dhe një emër i vjetër në listën e “zonjës së vjetër”, Mauro Icardi, ku gjithashtu edhe ky nuk ka më vend në formacionin titullar që pas ardhjes së Messi-t./h.ll/albeu.com


Shtuar 5.12.2021 11:56