Ferran Torres: Barcelonën nuk mund ta refuzoja

Ferran Torres, pas Dani Alves, është përforcimi i dytë i Barcelonës këtë janar, pasi u kërkua konkretisht nga trajneri Xavi Hernandez.

Katalanasit shpenzuan 55 milionë euro për Ferranin si një tarifë paraprake, me atë shumë që mund të arrijë në 65 milionë euro me shtesa, por kufizimet e vendosura ndaj klubit nga LaLiga aktualisht e pengojnë 21-vjeçarin të regjistrohet.

“Jam i qetë,” tha Ferran kur u pyet për problemet e klubit me regjistrimin e tij.

“Ata po bëjnë gjithçka që munden, po punojnë për këtë.

“Rikuperimi im po shkon mirë. Kam kaluar dëmtimin dhe jam mirë. Shpresoj të jem gati së shpejti, madje edhe për Superkupën.”

Ferran ka mbërritur në Katalonjë nga Manchester City, ku ka punuar nën drejtimin e Pep Guardiolës pas largimit nga Valencia, por nuk ka dhënë shumë për lamtumirën e tij me ish-trajnerin e Barcelonës.

“Kjo është një çështje e brendshme, por gjëja më e rëndësishme është që unë jam lojtar i Barcelonës tani”, tha Ferran.

“Kam mësuar shumë prej tij dhe kam kujtime shumë të mira nga koha ime në City. Kam mësuar shumë.

Gjithmonë kam thënë se doja të kthehesha në një nga klubet e mëdha të Spanjës, kështu që kur Barcelona erdhi për mua, nuk e mendova dy herë për këtë. Është një mundësi e madhe për mua.

Kjo është një kohë e veçantë për mua dhe për familjen time. Unë jam shumë mirënjohës. Tani është koha për të shijuar këtë ditë me tifozët dhe mezi pres të luaj.”/ h.ll/albeu.com


Shtuar 3.01.2022 17:30