Udhëhiqeni nga zemra apo arsyeja? 7 shenja që tregojnë se jeni shumë i ndjeshëm

Ka njerëz që janë shumë të ndjeshëm dhe që thuajse në çdo gjë udhëhiqen nga zemra. Kjo ndonjëherë mund të jetë e gabuar sepse njerëz të tillë shpesh përfundojnë të lënduar.

Nga ana tjetër, neglizhimi i emocioneve dhe ndjenjave reale nuk është gjithashtu i mirë. Bazuar në këto shenja, sigurohuni që të jeni gjithmonë të udhëhequr nga zemra kur merrni vendime të rëndësishme, shkruan albeu.com.

Ndarja ju lëndon

Ju nuk shihni asnjë anë pozitive të kësaj përvoje të pakëndshme. Gjithçka që mendoni është se sa shumë ju mungon një person dhe se si dëshironi që ai të kthehet. Ju injoroni mendimet tuaja që ju thonë se ndarja është në të vërtetë e mirë për ju dhe dëgjoni zemrën që është thyer.

Ju ndani sekretet tuaja me të gjithë

Ju fitoni shpejt besimin tek personi që takoni. Të gjitha sekretet dhe problemet ua besoni lehtësisht miqve dhe të njohurve.

Ju u jepni njerëzve (shumë) mundësi të reja

Çdo mashkull meriton një shans të dytë. Por ju jeni fleksibël në këtë, edhe pse asgjë nuk ndryshon. Pavarësisht se sa i dëmshëm është një person për ju, ju e shihni mirë dhe besoni se mund të ndryshojë.

Keni një intuitë të fortë

Ju nuk mund të përshkruani ndjenjat tuaja. Nuk ka shpjegime logjike për to. Por, disi, ju gjithmonë keni një parandjenjë të asaj që do të ndodhë dhe keni kryesisht të drejtë.

Të tjerët ju shohin dramatik

Kur je i lumtur, nuk mund ta fshehësh entuziazmin. Kur je i trishtuar, mund të qash me orë të tëra. Për shkak të emocioneve tuaja ekstreme, shumë njerëz mendojnë se jeni dramatik, por në realitet ju thjesht e ndjeni gjithçka kaq thellë.
Ju jeni supersticioz

Nëse një mace e zezë kalon rrugën tuaj, ju e dini se çfarë të bëni. Kur shihni orën 11:11, imagjinoni dëshirën. Mos merrni vendime të mëdha në një takim që nuk ju pëlqen. Nëse dëgjoni një këngë që ju kujton ish-partnerin tuaj, është një shenjë për ta thirrur atë. Kushtojini vëmendje mesazheve nga hapësira dhe merrni vendime në përputhje me rrethanat.

Ju kujdeseni më shumë për të tjerët sesa për veten tuaj

Ju dëshironi të ndihmoni të dashurit tuaj me gjithë zemër dhe lumturia e tyre ju bën sinqerisht të lumtur. Do të bënim gjithçka që të tjerët të ndiheshin mirë, që është një tipar shumë i bukur, por mund të jetë edhe i dëmshëm. Ndërsa kujdeseni për të tjerët, mos harroni të kujdeseni për veten tuaj. /albeu.com/

Shtuar 6.05.2022 20:14