Rama uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin

Sot është festa e Kurban Bajrmanit dhe kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë përmes një postimi në Facebook.

Në postim Rama shkruan: “GËZUAR KURBAN BAJRAMIN”, ndërsa ka ndarë pamje nga xhamia Et’hem Bej në sheshin Skënderbej.

Kurban Bajrami është një festë e rëndësishme për të gjithë botën islame. Kjo festë simbolizon sakrificën dhe mëshirën e madhe për afrimin me Zotin./albeu.com

 

 

Shtuar 20.07.2021 08:28