Kryeministri grek rezulton pozitiv me Covid-19

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, është diagnostikuar me Covid-19 dhe për pasojë ka anuluar udhëtimin e tij në Malin Athos dhe Halkidiki.

Përmes një videoje në rrjete sociale, Mitsotakis tha se shkak mund të jetë kontakti fizik që ka pasur me njerëzit.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kyriakos Mitsotakis (@kyriakos_)

“Përqafimet dhe puthjet e periudhës parazgjedhore janë gjithmonë shumë të këndshme, por ndonjëherë kanë edhe një çmim. Sot bëra testin për Covid-19, jam pozitiv”.

Prandaj, Mitsotakis deklaroi se për disa ditë do të duhet të qëndrojë në shtëpi.

Megjithatë, me shaka, ai tha se do të jetë aktiv në TikTok.


Shtuar 2.06.2023 18:14