“Pata mundësinë të njoh padrejtësinë, tani do kërkoj drejtësinë”, reagon Saimir Tahiri pas daljes nga burgu

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka bërë reagimin eparë pas faljes nga burgu ditën e sotme.

Përmes një postii në Facebook, Tahiri shkruan se tani kamundësinë pë rtë kërkuar drejtësinë, pas padrejtësis që iu bë.


Postimi i Tahirit: 

Do vazhdoj te kerkoj drejtesine, sic kam bere deri me sot.

Te falenderoj me zemer ty qe ke besuar gjithmone te gjithcka jam e kam bere une!

Faleminderit dhe ty qe ke genjyer gjithmone, duke me kujtuar cmimin e te vertetes.

Pata mundesi te njihja padrejtesine perballe. Tani kam mundesine te kerkoje te drejten pa kursim!

Faleminderit pamase te gjithe!

Tahiri u dënua me 3 vite e 4 muaj burg për shpërdorim detyre. Ai u lirua ditën e sotme dhe pjesën tjetër të dënimit prej 1 viti e 8 muaj do ta kryejë në shtëpi.

Lirimi i tij erdhi për shkak se bashkshkëshrtja e tij e kishte të pamundur të kujdesej për fëmijët për shkak të sëmundjes.


Shtuar 2.06.2023 18:09