I keni hundët të bllokuara? Mësoni këto truke natyrale dhe filloni të merrni frymë

Nga pijet e nxehta deri te thithja e avullit, ka shumë gjëra që mund t’i bëni në shtëpi pa iu drejtuar domosdoshmërish ilaçeve për të zhbllokuar hundët.

Bllokimi i hundës është një nga simptomat më të bezdisshme të ftohjes. Nga pijet e nxehta deri te thithja e avullit, ka shumë gjëra që mund t’i bëni në shtëpi pa iu drejtuar domosdoshmërish ilaçeve për të zhbllokuar hundët.

Metodat për zhbllokimin e hundëve:

Flini anash

Hidratohuni duke ngrënë supë e duke pirë çaj

Vendosni një kompresë të ngrohtë në sinuse

Hani ushqim pikant

Zieni hudhra dhe thithni avullin

Thithni vajra esencialë/albeu.com/


Shtuar 6.01.2022 16:06