Histori tronditëse nga Gaza, nëna u vra nga bombardimet izraelite, mjekët shpëtojnë foshnjën me prerje urgjente cezariane

Histori tronditëse vijnë nga Gaza.

BBC shkruan se mjekët në një spital në Gaza kanë arritur të shpëtojnë një foshnjë të palindur me prerje cezariane urgjente, pasi nëna e saj u vra gjatë një sulmi ajror.

Gazetari Rushdi Abualouf, raportoi mbrëmë se nëna u plagos rëndë gjatë një sulmi izraelit në qytetin Khan Younis.

Babai i foshnjës u vra gjatë sulmeve, ndërsa nëna shtatzënë u dërgua në spitalin Nasser, shtoi ai.

Nëna ishte ende gjallë duke luftuar për jetën e saj dhe të foshnjës, shtoi ai.

Më vonë, spitali raportoi se nëna ndërroi jetë. Fatmirësisht foshnja e saj, i mbijetoi prerjes cezariane dhe është në gjendje të qëndrueshme./albeu.com


Shtuar 25.10.2023 09:11

Tags: , ,