999 rezultate për

rama

Fatos Nano apo Edi Rama? Berisha përgjigjet pa dorashka Edi Rama apo Fatos Nano? Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë “zgjedhjen e tij” mes Fatos Nanos dhe Edi Ramës.
Gazetari ia thotë në sy Berishës: Basha dhe Rama janë takuar në janar “Mendoj se marrëveshja duhet të analizohet në këtë kontekst. Pas një vendimi ekstrem të opozitës shqiptare siç ishte dje
Gjenerali vë në pozitë Allën pas videoskandalit: Nëse e ndjen veten dibran, jep dorëheqjen! Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka shkuar në SPAK, një ditë pasi gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar vi
Çfarë thonë banorët për videoskandalin: Kur e pi Rama në Tiranë, pse mos e pinë edhe në Bulqizë Pas videos të publikuar ku thuhet se kreu i Bashkisë Bulqizë, Lefter Alla konsumonte kokainë, në këtë institucion ka kap
Për herë të parë, Rama zbulon shifrën marramendëse të dëmeve të tërmetit: 1 miliard euro! Kryeministri Edi Rama zgjodhi kryeqytetin italian Romë për të shpallur shifrën e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 n
Rama: Fatura e dëmeve nga tërmeti ka arritur në 1 miliard euro Kryeministri i vendit Edi Rama gjatë një takimi me Luigi Di Maio, Ministër i Punëve të Jashtme të Italisë, ka dhënë një
"Shkarko Mr. Kokainën", PD thirrje të hapur Ramës për Lefter Allën Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me deklaratën e Lefter Allës se do të padisë Ervin Salianjin për videon ku kryebashk
INTERVISTA/ Berisha: Rama dhe Thaçi po tradhtojnë Kosovën, mini-shengeni një Jugosllavi e re Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha në një intervistë të dhënë për “Abc News” me gazetaren Linda Karadaku ka kome
"Mësoje Etildën të sillet me stafin", Gjonaj përballet me drejtoreshën që e nxorri zbuluar te Rama Një përballje pak ndryshe nga herët e tjera ka ndodhur ditën e sotme në Komisionin e Medias. Ministrja e Drejtësisë,
"Korrupsioni po kalb atdheun", Basha zbulon pse i duhet Ramës paketa anti-shpifje: Kreu i opozitës, Lulzim Basha në rrjetin social “Facebook” ka reaguar me kritika të ashpra ndaj qeverisjes Rama. Sipa
Nënkryetari i VMRO-së: Rama po ndërhyn në çështjet e brendshme të Maqedonisë "Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në mënyrë direkte, përzihet në zhvillimet politike në Maqedoni që nga viti 2016 kur
Publikimi i pamjeve të kryebashkiakut "dru", Paloka paralajmëron justifikimin e Ramës Ditën e djeshme gazetari investigativ Artan Hoxha publikoi pamjet e kryebashkiakut të Bulqizës teksa thithte një vizë "t
Ermal Mamaqi zbulon prapaskenat: Në film doja Berishën, por erdhi Rama! Ermal Mamaqi tregoi se ftesën për t’u bërë pjesë e filmit “I Love Tropoja” ia ka bërë edhe Sali Berishës, por ai e refuz
A duhet t’a shkarkojë Rama-Lefter Allën pas publikimit të videos duke konsumuar lëndë narkotike? Ditën e sotme në media është publikuar me shpejtësi të madhe, videoja ku kryebashkiaku i Bulqizës, një ndër bashkitë më
Rama "shet" Veliajn, kryebashkiaku nën sulmin frontal të mediave pranë qeverisë Erion Veliaj është duke u sulmuar mediatikisht kohët e fundit si asnjëherë më parë. Krahas mediave që nuk janë dakor
Me iPhone 11 pro e stativ në dorë, "kameramania" e Ramës del zbuluar nga "spiuni" (VIDEO) Prej kohësh moderatorja e njohur Anjeza Maja të themi se është bërë "krahu i djathtë" i kryeministrit Rama për transmeti
Sot pritet vendimi për rastin "Syri i Popullit" Sot pritet të merret vendimi përfundimtar për rastin e njohur si “Syri i Popullit” ku kishin dëshmuar edhe presidenti i
Rama në Ukrainë vihet në siklet nga pyetjet e shqiptares: Mirë mo ja kështu (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ishtë në një vizitë në Ukrainë në postin e kryetarit të OSBE duke zbardhuar pikën e kontrollit në
Me jelekë anti-plumb, Rama zbret nga helikopteri në zonën e "nxehtë" të Ukrainës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama në cilësinë e drejtuesit të OSBE-së, ditën e sotme ka vizituar bazën ushtarake “Shiroky” në Kharki
Epike! Fotoja e ndjerë e Ramës e Berishës dorë për dore në homazhet e 21 Janarit (FOTO LAJM) Sot, janë bërë 9 vite nga protesta e përgjakshme e 21 Janarit ku humbën jëtën 4 protestues gjatë një proteste të opozitë