999 rezultate për

prokurorise

Arrestohet ish-ministri i Transporteve dhe funksionarë të lartë Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, i cili ndodheshe në paraburgim shtëpiak prej disa muajsh, ësh
Tayota Yaris, Krimet e Rënda japin OK: Të merret në pyetje Basha Gjyqtari Luan Hasneziri ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për të marrë në pyetje kryetarin e PD-së Lulzim Basha, për llo
LOBIMI RUS/ Basha letër prokurorisë, nuk paraqitet fizikisht Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe dy drejtuesit e tjerë, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi e kanë konsideruar në shkelje të
Voltana Ademi: Zbatoj dekretin e Metës, askush s'na tremb dot Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi thotë se është e vendosur për të zbatuar dekretin e Metës mbi anulimin e zgjedhj
Drejtuesja e Prokurorisë Elbasan, Enkelejda Millonai kalon vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë këtë mëngjes verdiktin e tij drejtuesen e Prokurorisë së Elbasanit. Sipas
Shpërthen Rama: Dako nuk është më kandidat i joni, urdhër absurd i prokurorisë për mediat I ftuar në “Real Story” përballë gazetarit Sokol Balla, kryeministri Edi Rama, ka komentuar për herë të parë përgjimet e
Pas publikimeve të BILD reagon për herë të parë Ilir Meta Presidenti Ilir Meta ka dalë kundër Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila një ditë më parë urdhëroi ndalimin e publiki
Krimet e Rënda ndalojnë publikimin e përgjimeve/ PD: Të dorëhiqet Rama, po shantazhon median PDita e sotme solli publikimin e 6përgjimeve nga "Bild", për ccështjen Dako-Avdylaj dhe shitblerje të votës. Partia D
Policia reagon zyrtarisht, u gjetën bombat në KGJK? Përmes një komunikate dërguar mediave, policia njofton se pas pranimit të tri telefonatave kërcënuese nga një person i g
Largohen punonjësit e Prokurorisë Speciale pas kërcënimit me bombë Kërcënimi me bombë ndaj Këshillit Gjyqësor të Kosovës është marrë seriozisht nga autoritetet vendore. Rruga “Luan Ha
Anëtari i ri i KLP-së nën hetime, a po rrëzohet imazhi i Vetingut? Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë më 11 prill
Kalon vettingun drejtuesi i prokurorisë së Tropojës Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Tropojës Artan Shtrungza. Tr
Burri pranon se vrau gruan, policia me informacion zyrtar: Si ndodhi krimi në familje Zyrtarisht policia ka dhënë versionin sesi ndodhi ngjarja e rëndë në Memaliaj ditën e sotme, ku mbeti viktimë një tjetë
Dorëzohen në polici vrasësit e dyshuar të kushërinjve në Laç Janë dorëzuar në polici dy ditë pas ngjarjes të akuzuarit për vrasjen e dy kushërinjve në Laç, Mikel dhe Jani Jushi.
Dyshimet e para për kufomën e gjetur në Istog 35 vjeçari N.Z që u gjet i vdekur në një shtëpizë të drurit në fshatin Kliqan të Istogut dyshohet se vrau vetën me armë
Genocidi me ushqimet, vihet në levizje Prokuroria Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar pas disa rasteve të bëra publike në media lidhur me sigurinë e ushqimeve dhe përdo
Haradinaj: VV po i bën presion gjyqësorit me protesta Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur për protestën e sotme të thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje, kundër kryep
Dritan Dajti: Të mos pranohet rekursi i Prokurorisë Dritan Dajti është një nga emrat më të lakuar për drejtësin shqiptare. Së funmdi për të është vendosur burg 25 vite për
Plagosi me thikë 46 vjeçarin në Elbasan, arrestohet autori Një 30 vjeçar me iniciale A. H. është vënë në pranga nga policia e Elbasanit, pasi plagosi me thikë 46 vjeçarin me inici
Skandali me burrin e Felajt, s'ka kush ia bën vettingun Emërimi i Bledar Valikajt si prokuror në Prokurorinë e Tiranës nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka krijuar një ngërç “