Barcelona është e hapur për oferta për të gjithë skuadrën, përveç pesë lojtarëve

Barcelona ka vendosur të qëndrojë e fortë në mbrojtjen e disa prej lojtarëve të saj më të talentuar duke i shpallur ata si “të patransferueshëm”.

Gjigantët e La Ligës kanë bërë të qartë që pesë lojtarët e skuadrës janë jashtë tregut të transferimeve, të cilët përfshijnë Pedri, portierin Marc Andre-ter Stegen, Gavi, Lamine Yamal dhe Pau Cubarsi.

Ky vendim i klubit vjen si përgjigje ndaj ambicieve për të ndërtuar një skuadër të fortë dhe konkurruese, me lojtarë që pritet të bëjnë ndryshimin në të ardhmen.

Gavi dhe Pedri, dy nga yjet në ngritje në mesfushën e Barcelonës, si dhe Ter Stegen, që ka qenë një figurë kyçe në portë për shumë sezone me radhë, janë pozicionuar si pjesët vitale të ekipit.

Në një kohë kur tregu i transferimeve mund të jetë i pandërprerë dhe i paparashikueshëm, Barcelona ka sinjalizuar qartë se plani i saj është të ndërtojë rreth kësaj bërthame të re.

Sipas raportimeve, Yamal dhe Cubarsi janë gjithashtu të cilësuar si elementë thelbësorë të strategjisë së klubit, duke i vendosur ata në një grund me rëndësi për të ardhmen e Barcelonës.

Ndërsa Barcelona është e hapur për të diskutuar oferta për disa nga lojtarët e tjerë të skuadrës, qartazi do të ketë një kufizim në atë se kush mund të largohet nga Camp Nou këtë verë.

Ky vendim është një sinjal i fortë nga klubi se ata janë të përkushtuar për të ruajtur dhe zhvilluar talentin brenda dhe i gatshëm të refuzojnë oferta, pavarësisht tërheqjes që mund të kenë në treg. /Telegrafi/


Shtuar 8.05.2024 16:27