999 rezultate për

gjermania

Gjermania regjistron 1.278 raste të reja me COVID-19 Gjermania ka regjistruar përsëri mbi 1000 raste ditore me COVID-19 gjatë 34 orëve të fundit. Numri i rasteve të konfi
Shqiptarët të parët për dëbimet nga Gjermania pas hyrjes në fuqi të ligjit të ri Ministria e Punëve të Brendshme të Gjermanisë e pranon, se hyrja në fuqi e ligjit për kthimin e rregulluar të refugjatëv
Gjermania shënon numrin më të lartë të rasteve me koronavirus nga muaji prill Gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani janë regjistruar 2,034 raste të reja të koronavirus, shifra më e lartë në pothuajse
Akuza e sulme të ashpra ndaj OBSH, Gjermania e Franca ndërrmarrin hapin e madh Pas akuzave të forta ndaj OBSH, Franca dhe Gjermania kanë marrë vendimin e madh. Gjermania dhe Franca duan të japin
Gjermania pro liberalizimit, por disa vende ende hezitojnë Presidenca gjermane e Bashkimit Evropian dhe Komisioni Evropian mendojnë se Kosova i ka përmbushur kriteret për liberali
Kosova më shumë vdekje nga koronavirusi sesa Gjermania në 1 milion banorë Në bazë të grafikës të publikuar nga zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës, Faik Hoti, në një milionë banorë
Në alarm familjarët, çifti i sapo kthyer nga Gjermania rezulton pozitiv me COVID-19 COVID-19 ka vrarë 6 pacientë të tjerë më COVID-19 në Shqipëri dhe ka infektuar 136 pacientë të tjerë vetëm sot. Mësoh
Gjermania merr vendim: Testi i Covid-19 me detyrim, nëse vini nga këto vende Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende të konsideruara si zona rreziku duhet të test
Gjermania paralajmëron Ramën: "JO" ndryshimeve në Kushtetutë pa Opozitën jashtë Parlamentit Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë në Grupin
Gjermania goditet nga vala e dytë e koronavirusit Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn po verifikon mundësinë e testeve të detyruara të Coronës për pushuesit që kt
Gjermania pëson goditje të madhe, i duhen tre vite për të kapur "ritmin" e tregut të punës Do të duhen të paktën tre vjet që tregu gjerman i punës të rikuperohet nga pasojat nga pandemia e koronavirusit, deklaro
Bomba nga Gjermania: Dështon marrëveshja Milan-Rangnick Ralf Rangnick nuk do të jetë trajneri i Milanit sezonin e ardhshëm. Kicker bën të ditur se gjermani është i gatshëm t
Krime lufte ndaj civilëve serbë? Ish- zëdhënësi i DASH: Ky ishte 1% i problemit të luftës në Kosovë Ish- zëdhënësi i DASH, James Rubin në një intervistë për emisionin "Real Story" të Sokol Ballës në News24 nuk beson se s
Gjermania e prerë: Tërhiquni nga ndryshimet kushtetuese ose bllokojmë hapjen e negociatave! Zv.kryetari i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul, ka reaguar pas zhvillimeve politike në vend ku Komis
Viola von Cramon: Franca, Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit të vizave Për shkak të kundërshtimit të fuqishëm të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, qytetarët e Kosovës edhe më tutje nuk mund t
Gjermania merr vendimin për Shqipërinë, vend me rrezikshmëri të lartë për COVID Ambasada gjermane në Tiranë ka konsideruar se Shqipëria është vend me rrèzikshmëri të lartë të COVID-19 bazuar në vlerës
Gjermania e prerë me shqiptarët: Parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit! "Aprovimi me konsensusin e partive politike i reformës zgjedhore, pa asnjë ndryshim, si dhe zbatimi i saj është kyç për
Gjermania nuk i njeh testet për Covid-19 që bëhen në Kosovë Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se testet e koronavirusit të kryera në Kosovë nuk njhen nga shteti gjerman.
Gjermania nuk i njeh testet për COVID-19 që bëhen në Kosovë Në njoftim thuhet që nëse vendoset për kthim në Gjermani, do të detyroheni që të lajmëroheni tek institucionet kompetent
Po për shqiptarët? Gjermania heq ndalimet e hyrjes për njëmbëdhjetë vende jo të BE Gjermania lejon sërish hyrje të pakufizuar në vend për shtetas nga njëmbëdhjetë vende jo anëtare të Bashkimit Evropian.