Zbulohet e ardhmja e Douglas Costas

Siç raportohet nga globoesporte, e ardhmja e Douglas Costa mund të jetë ende në Brazil.

Anësori sulmues e përfundoi përvojën e tij në Gremio në një mënyrë traumatike, e cila kulmoi me rënien nga kategoria dhe shkëputjen me klubin dhe tifozët. 

Kartoni është ende në pronësi të Juventusit, i cili nuk duket i gatshëm të vërë bast për të. 

Për më tepër, sipas marrëveshjeve të nënshkruara me klubin e Gremios, Douglas Costa duhet të qëndrojë në Porto Alegre deri më 30 qershor, një skenar që megjithatë nuk ka gjasa që Gremio duhet të luajë kampionatin e Serisë B.

Sao Paulo vëzhgon nga afër situatën. /albeu.com/


Shtuar 16.12.2021 16:29