Shevchenko pritet të marrë drejtimin e kombëtares së njohur

Pas shkarkimit nga Genova, futbollisti legjendar Andriy Shevchenko mund të bëhet trajneri i ri i kombëtares së Polonisë.

Gazetari i besueshëm italian, Nicolo Schira, pretendon se negociatat mes Shevchenkos dhe Federatës së Futbollit të Polonisë tashmë kanë nisur dhe se legjenda e Ukrainës mund të drejtojë Robert Lewandowski me shokë në të ardhmen e afërt.

Image

Shtuar 16.01.2022 15:52