Reali nuk e ka harruar Salah, po monitoron me kujdes situatën e egjiptianit

Real Madridi është duke monitoruar me kujdes situatën e Salah me Liverpoolin.

Sipas Mirror, “Los Blancos” vazhdojnë të pëlqejnë stilin e egjiptianit që ende nuk ka arritur marrëveshje për rinovim të kontratës.

Salah kaloi te Liverpool nga Roma në vitin 2017 dhe ka qenë ndër yjet kryesorë për suksesin në vitet e fundit.

Thuhet se sulmuesi ka kërkuar rreth 500 mijë euro në javë që të rinovojë me Liverpoolin.

Sipas Liverpool Echo, “Reds” janë duke bërë përpjekje të vazhdueshme ta bindin Salah për rinovim, që pëlqehet edhe nga klubi madrilen.

Në të kaluarën, Salah kishte pranuar se do t’i pëlqente kalimi në La Liga.

 


Shtuar 6.09.2021 21:06