Për transferimin e Haaland futet në garë edhe një tjetër ekip

Haaland padyshim që është një nga sulmuesit më të kërkuar në merkato bashkë me serbin Vlahoviç.

Haaland duket se do të largohet nga Dormtund dhe për këtë gjë klubi po mundohet ta mbajë deri në qershor e më pas të presë ofertat. Nga informacionet e fundit nga Anglia thuhet se tashmë është futur në garë edhe Liverpool.

Liverpool dëshiron t’i japë mbështetje Salah duke tentuar afrimin e sulmuesit norvegjez./ h.ll/albeu.com


Shtuar 22.12.2021 16:32