VOX POP/ Disa orë larg nga nisja e Euro 2020, cila kombëtare do të jetë fituesja? Këto janë mendimet e qytetarëve (VIDEO)

Pas një pritje tejet të gjatë, momenti për startin e EURO 2020 erdhi. Jemi vetëm pak orë larg ndeshjes së parë mes Italisë dhe Turqisë e cila do të luhet në Romë.

Skuadrat favorite sipas kompanive të basteve janë Franca e Belgjika, por nuk mbeten mbrapa Anglia e Gjermania.

Albeu Sport ditën e sotme ka pyetur qytetarët shqiptarë se cila kombëtare mendojnë ata se do  fitojë këtë vit kompeticionin. ? Nuk kishte shume befasi, pasi shqiptarët njihen për një lidhje të fortë me futbollin Gjerman e Italian.

Shumica e qytetarëve besonin se “panzerat” do tia dalin të triumfojnë, e më pas vijnë Italia, Franca, Anglia e Holanda. /albeu.com/

Ndiqni përgjigjet e qytarëve në videon e mëposhtme:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu Sport 🇦🇱🇽🇰🇲🇰 (@sportalbeu)

Shtuar 10.06.2021 04:06