Ishte dëbuar nga Italia, i riu shqiptar kapet duke bërë xhiro me miqtë mes qytetit

Policia italiane ka vënë në pranga një të ri shqiptar teksa bënte xhiro me miqtë e tij.

Burimet nga mediat italiane bëjnë me dije se i riu shqiptar, 23-vjeçar kishte urdhër për dëbim nga Italia, gjë të cilën nuk e kishte bërë.

Sipas mediave italiane, natën e kaluar një patrullë policie ndaloi një makinë me 5 burra të huaj brenda. Një kontroll në bazën e të dhënave zbuloi se 22-vjeçari, nën një pseudonim, dukej se ishte marrësi i një dekreti dëbimi dhe një Urdhri nga Kuaestori i Genova i lëshuar në 2017.

Meqenëse djali u largua nga Territori Kombëtar në 2019 nga duke nisur për në Vlorë, ​​nuk mund të kthehej në Itali deri në Gusht 2022. Për këtë arsye ai u shoqërua me kamerat e sigurisë që prisnin rrugën e drejtpërdrejtë. /albeu.com/

 

 

Shtuar 10.06.2021 04:06