Martial i kundërpërgjigjet Rangnick: Nuk do refuzoja kurrë të luaja për Manchester United (FOTO LAJM)

Anthony Martial ka reaguar ndaj trajnerit të përkohshëm të Manchester United, Ralf Rangnick dhe pretendimeve të tij se sulmuesi donte të lihej jashtë skuadrës për barazimin 2-2 të së shtunës në Aston Villa.

Francezi ka qenë i lidhur me një largim nga Old Trafford këtë janar, dhe Sevilla kishte qenë e interesuar t’i ofronte atij një rrugë shpëtimi, por gjeti që kërkesat e United ishin shumë të larta.

Tani, duket sikur marrëdhënia e Martial me Rangnick nuk është më e mira.

“Martial nuk donte të ishte në skuadër,” tha Rangnick kur u pyet për mungesën e 26-vjeçarit. “Ai do të kishte qenë në skuadër normalisht. Ai nuk donte të ishte dhe kjo është arsyeja pse ai nuk luajti me ne.”

Martial, megjithatë, i hedh poshtë këto pretendime dhe ishte i shpejtë për t’iu përgjigjur trajnerit të tij në Instagram.

“Unë kurrë nuk do të refuzoj të luaj një ndeshje për Man United,” shkroi Martial në Instagramin e tij. “Kam qenë këtu për shtatë vjet dhe kurrë nuk kam shpërfillur dhe nuk do të mos respektoj kurrë klubin dhe tifozët.

Pavarësisht se ka kontratë me klubin deri në vitin 2024, Martial dihet se dëshiron të largohet nga klubi. Agjenti i tij, Philippe Lamboley, i tha “Sky Sports News” në dhjetor se ai “dëshiron të largohet nga klubi në janar”./ h.ll/albeu.com

Shtuar 17.01.2022 15:55