Kupa e Afrikës/ Mane bëhet “heroi” i Senegalit që në ndeshjen e parë ndaj Zimbabwe (VIDEO)

Një nga kombëtaret pretendente për të fituar këtë sezon Kupën e Afrikës, Senegali, ka arritur të fitojë me shumë mund  në ndeshjen e parë ndaj Zambabvejës.

Ndeshje ishte e barazpeshuar  në 90 minuta, me Senegalin që posedoi pak më shumë topin duke rrezikuar më shumë, por pa ditur të finalizojë.

Teksa ndeshja po shkonte drejt fundit në barazim pa gola, arbitri akordon një penallti për vendasit të cilën e merr përsipër, Sadio Mane.

Ylli i Liverpoolit nuk do të gabonte në mininutën e 90+6, për ti dhën fitoren e parë vendit të tij dhe kreun e klasifikimit. r.t/albeu.com


Shtuar 10.01.2022 16:15