Kupa e Afrikës: Egjipti mposht Kamerunin dhe siguron finalen

Kombëtarja e Egjiptit ka arritur të kualifikohet në finalen e Kupës së Afrikës, duke triumfuar ndaj Kamerunit në penallti, pasi koha e rregullt dhe shtesa doli të jetë 0 – 0

Kameruni ishte skuadër më e rrezikshme dhe kishte raste më të mira, por nuk i finalizoi.

Nga pika e bardhë te Kameruni dështuan Harold Moukoudi, Clinton N’Jie dhe James Lea Siliki, derisa mysafirët ishin shumë të pagabueshëm.

Tani Egjipti do përballet me Senegalin në finalen e Kupës së Afrikës.


Shtuar 3.02.2022 22:58