Kategoria Superiore: 5 ndeshje në 3 ditë, zbulohet axhenda e javës së 14-të

Kategoria Superiore do të zhvillojë ndeshjet e javës së 14-të në tre ditë.

Siparin e kësaj jave do ta ngrejë mbrëmjen e së premtes, në stadiumin “Elbasan Arena”, supersfida Dinamo-Vllaznia.

Ditën e shtunë do të zhvillohet një sfidë, ajo mes Skënderbeut dhe Kastriotit në stadiumin “Skënderbeu”.

Ditën e diele, do të luhen tre sfida, në Rrogozhinë në orën 13:45 do të zhvillohet ndeshja Egnatia-Laçi.

Në orën 16:45 do të luhet supersfida Kukësi-Partizani dhe në orën 19:45 në stadiumin “AIR Albania” takimi Tirana-Teuta.

AXHENDA E JAVËS SË 14-TË NË KATEGORINË SUPERIORE –

E premte, 17 dhjetor 2021 –

DINAMO – VLLAZNIA | 19:45 | Stadiumi “Elbasan Arena” |

E shtunë, 18 dhjetor 2021 –

SKËNDERBEU – KASTRIOTI | 16:45 | Stadiumi “Skënderbeu” |

E dielë, 19 dhjetor 2021 –

EGNATIA – LAÇI | 13:45 | Stadiumi “Arena Egnatia” |

KUKËSI – PARTIZANI | 16:45 | Stadiumi i papërcaktuar |

TIRANA – TEUTA | 19:45 | Stadiumi “AIR Albania” |


Shtuar 15.12.2021 16:43