Formacionet zyrtare, Bayern-Lazio

Disa surpriza të vogla në formacionin e zgjedhur nga Simone Inzaghi për Lazion e tij në ndeshjen e kthimit të raundit të 16 të Champions League kundër Bayern Munchen.

Një sfidë në disa mënyra utopike, duke pasur parasysh 4-1 në favor të bavarezëve në ndeshjen e parë.

Por Lazio ende synon të bëjë një përshtypje të mirë: në klasiken 3-5-2 mbrojtja me Acerbi dhe Radu do të ketë Marusic dhe jo Musacchio, ndërsa i pesti në të djathtë do të jetë Lazzari. Për sulmin, përjashtimi i Immobile me titullarët Correa dhe Muriqi.

Formacionet zyrtare:

BAYERN  (4-2-3-1): Nubel; Pavard, Boateng, Alaba, Hernandez; Kimmich, Goretzka; Gnabry, Muller, Sané; Lewandowski
LAZIO (3-5-2): Reina; Marusic, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinkovic-Savic, Escalante, Luis Alberto, Fares; Correa, Muriqi


Shtuar 17.03.2021 20:23