Rama e la në fund të listët, socialisti e përshëndet me dy gishta nga selia e PD-së (FOTO LAJM)

Kryeministri Rama habiti jo pak me listën e tij për zgjedhjet e 25 prillit ku shumë politikanë të njohur i vendosi në fund të listës emërore, në pozicione jo fituese.

Ethet e një humbje të pashmangshme duket se ka nisur të prekë këmpin e maxhorancës ku po vërehen lëvizjes e para.

Ditën e sotme kandidati i tretë në listën e Durrësit të PS, Jurgis Çyrbja, duket se e ka kuptuar humbjen që do të pësojnë me datë 25 prill, kjo pas pritjeve entuziaste që bastionet blu janë duke i bërë kandidatëve të tyre në Durrës.

Ai shihet duke pozuar përballë selisë demokratike, me dy gishtat lart, një simbol i PD dhe një “mirupafshim” për Ramën.  /albeu.com/