Eriksen rikthehet te Ajax?

Christian Eriksen mund të largohet nga Interi dhe të kthehet te Ajax, raporton Fichajes.

Mesfushori duhet të largohet nga Seria A dhe mund të zgjedhë të ndërpresë kontratën e tij dhe të bëjë një transferim të lirë në skuadrën holandeze ku ka luajtur dhe më parë me këtë skuadër.

Mesfushori danez pas lëndimit që e pësoi në Evropian nuk mund të luajë me defribilator në zemër te Interi, pasi Serie A ka në rregullore që futbollistët me lëndim të tillë nuk mund të luajnë. /albeu.com/

 


Shtuar 14.11.2021 12:59

Tags: ,