Dushan Vlahovic qëndron në Firence

Burime pranë TodoFichajes konfirmojnë se Dushan Vlahovic nuk do të largohet nga Firence në merkaton e dimrit. Klubi italian nuk ka marrë asnjë ofertë që përmbush pritshmëritë e tij ekonomike dhe kjo, së bashku me mungesën e alternativave për të plotësuar pozicionin e tij, ka ndërprerë çdo manovër largimi.

Pavarësisht se klubi dhe lojtari kanë vendosur të mos e zgjasin lidhjen e tyre përtej vitit 2023, nga Firence e dinë se kanë ende hapësirë ​​për ta transferuar dhe verën e ardhshme do ta shesin te ofertuesi më i lartë.

Arsenali dhe Juventusi tani janë ata që do të fillonin me një avantazh të qartë për të marrë përsipër ndërkombëtarin serb dhe gjithçka tregon se ndjekësit e tjerë si Barcelona apo Atletico Madrid kanë zgjedhur opsione të tjera.

Tani për tani, çmimi fillestar i Vlahovicit do të vendoset në rreth 70 milionë euro, një shifër që Fiorentina shpreson ta marrë në xhep verën e ardhshme. r.t/albeu.com

Shtuar 20.01.2022 15:06