Kryesia e PS shtyn Kongresin, shkak zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit

Partia Socialiste në mbledhjen e sotme ka vendosur që të shtyjë mbajtën e Kongresit të Partisë që ushte parashikuar më 29 janar.

Ky vendim ka ardhur pas shpalljes së datës së zgjedhjeve në bashkitë pa kryetarë, konkretisht në Durrës, Dibër, Shkodër, Rrogozhinë, Lushnjë dhe Vorë.

Kongresi pritet të mbahet në muajin mars./albeu.com

Shtuar 20.01.2022 15:06

Tags: ,