“Doja të tregoja se Mourinho e kishte gabim”

Sot një nga lojtarët më të mirë në planet për Liverpool-in, Mohamed Salah pati një periudhë të parë të dështuar në Premier League. 

Në janar 2014, sulmuesi egjiptian u largua nga Baseli për në Chelsea, por me Jose Mourinhon në stolin e Londrës, ai përfundoi duke mos pasur shumë kohë për të luajtur, duke u caktuar te Fiorentina dhe më pas Roma, e cila do ta nënshkruante përgjithmonë.

“Duke parë prapa, të shkosh te Chelsea ishte një zgjedhje e keqe. Më këshilluan keq, ishte një periudhë shumë e vështirë mendërisht për mua. Nuk munda ta përballoja presionin që më bëri shtypi. Nuk kisha shumë kohë për lojë dhe ndjeva sikur duhej të largohesha. Kur je në atë situatë, ke dy mundësi: ose të japësh dorëheqjen dhe të tregosh se të jesh në stol është vendimi i duhur ose të përpiqesh të tregosh se këta njerëz e kanë gabim. Isha i sinqertë me veten time dhe doja t’u dëshmoja se e kishin gabim”, tha sulmuesi në një intervistë për GQ Sport .


Shtuar 11.01.2022 17:23