Barazimi me Fiorentinën, Spalletti përplaset me një tifoz të skuadrës “vjollcë” (FOTO LAJM)

Një episod i pakëndshëm është regjistuar gjatë takimit  mes Fioretinës dhe Napolit. Tekniku Lucioano Spalletti është përleshur me disa tifozë të skuadrës “vjollcë” mandje duke pasur edhe kontakte fizike.

Pasi i ofentoi, tifozi tentoi ta godiste me një shuplakë trajnerin e Napolit, teksa kur po debatonte i ra edhe një shushe.

Spalletti nuk e kupton dot se çfarë ndodh ne Firence, ai që si fëmijë ka shkuar në stadium dhe brohoriste për Fiorentinën me flamuj në dorë.

Mbetet për t’u parë nëse do të merren mesa nga Serie A për këtë incident./albeu.com