Arsenali lutet për Aubameyang

“Të lutem hiqe!”, fillon ‘Daily Mail’ një histori duke njoftuar lutjen e Arsenalit drejtuar klubeve të mëdha evropiane për të mirëpritur Pierre-Emerick Aubameyang.

Ekipi i “topçinjve” është i dëshpëruar për të hequr qafe atë që deri vonë ishte kapiteni dhe ylli i tij. Arteta, pasi ka thyer rregullat e klubit dhe ka ardhur me vonesë nga një udhëtim, ka hequr byzylykun dhe e ka larguar.

Tani ata kanë frikë se kjo do të bëjë që vlera e saj në treg të bjerë plotësisht, prandaj në Londër ata janë me nxitim për të gjetur një destinacion të ri për të . Paga e tij, e dyta më e lartë në Premierligë pas De Geas është një problem. /albeu.com


Shtuar 4.01.2022 09:28